Підвищення якості освітніх послуг та організації освітньо-виховного процесу шляхом впровадження платформи MOODLE в роботу закладу освіти. Інновації  Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради

В Кам’янець-Подільському ліцеї І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради (далі ліцей «Славутинка») 44% учнів, що в абсолютному виражені становить 173 дитини, – це учні із соціально вразливих груп. 72 % учнів закладу, за результатами поглибленого медичного огляду, мають захворювання, з них 80 дітей виділені у диспансерну групу. Як наслідок, прагнення підвищити якість освітніх послуг, забезпечити рівний доступ до них, забезпечити надання додаткової допомоги учням, які довго хворіють, або які потребують диференційованих завдань чи індивідуального підходу, допомогти батькам учнів, які обрали екстернатну чи сімейну форми навчання, стали передумовою визначення стратегічних пріоритетів ліцею «Славутинка» одним з яких є впровадження хмарних технологій в освітній процес та управлінську діяльність.

Розробка положення про конкурс на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти. Досвід Солонянської ТГ

В 2016 році в Солонянській ОТГ було розроблене перше Положення про проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти (далі Положення про конкурс). Після прийняття ЗУ «Про освіту», в положення були внесені зміни відповідно до Типового положення затвердженого у 2018 році. В зв’язку із прийняттям ЗУ «Про повну загальну середню освіту» в процедурі проведення конкурсного відбору відбулися суттєві зміни, що вимагало внесення змін та затвердження нової редакції Положення про проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти. Зазначене стало передумовою впровадження практики.

Безпечна атестація педагогічних працівників Сокиринецької ТГ

Атестація для освітян є обов’язковою У вересні 2019 р. відділом освіти ТГ заплановане проведення атестації педагогічних працівників. Засідання атестаційної комісії другого рівня припадало на 7 квітня 2020 року. В зв’язку із карантином розглядався варіант про перенесення атестації. Проте прийнято рішення про проведення атестації дистанційно та дотримання раніше затверджених її термінів.

Укладання строкового трудового договору з педагогами: практика Полонської ТГ

Після прийняття ЗУ Про повну загальну середню освіту (далі Закон) він тривалий період часу не підписувався президентом. Навіть після підписання документу точилися розмови про можливе виключення із документу положень що зобов’язують керівників закладів освіти припинити безстрокові трудові угоди із педагогічними працівниками пенсійного віку та, одночасно, укласти з ними строкові трудові угоди. Проте, лист МОН «Щодо нагальних питань впровадження ЗУ «Про повну загальну середню освіту» від 8.04.20 №1/9-201 дав чітко зрозуміти, що норми прийнятого закону залишаться незмінні.

До відділу освіти молоді та спорту Полонської ОТГ звернулося громадське об’єднання директорів закладів освіти  із пропозицією щоб відділ освіти, молоді та спорту розробив алгоритм роботи в даному напряму і форму трудового договору. Відділом було підтримано дану ініціативу, що і стало передумовою впровадженню практики.

Укладання строкових трудових договорів з керівниками закладів середньої освіти: досвід Новоукраїнської ТГ

Підставою для впровадження практики стало набуття чинності ЗУ «Про повну загальну середню освіту» (далі Закон). Згідно перехідних положень Закону (п.1 частина 3 Розділ Х) до 1 липня 2020 з усіма керівниками закладів загальної середньої освіти мають бути припинені безстрокові трудові договори та одночасно укладені договори строком на шість років (у відповідних випадках 1 рік). Проводити додаткову роз’яснювальну роботу, з цього питання, серед керівники закладів освіти не було потреби. Оскільки,  між прийняттям Закону та набуття ним чинності був тривалий період і всі мали можливість ознайомитися та обговорити майбутні зміни

Організація освітнього процесу в умовах довготривалого крантину: досвід Мереф’янської ТГ

Опис змісту практики Організація освітнього процесу в умовах довготривалого крантину: досвід Мереф’янської ТГ Період впровадження практики березень 2020 – квітень 2020 Опис практики Проблема, на вирішення якої спрямована практика В окремих закладах Мерефянської ТГ був досвід використання інструментів дистанційного навчання як допомога у викладанні предметів варіативної складової. Проте, впровадження карантину викликав необхідність поширення цієї практики …

Організація навчання учнів та роботи педагогів в Олексіївському НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей Маразліївської ТГ

В зв’язку із загрозою епідемії наказом МОН «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19» № 406 від 16 березня 2020 року (далі Наказ МОН № 406) введено карантин. Наказ зобов’язав керівників закладів освіти забезпечити виконання освітніх програм, зокрема за допомогою технологій дистанційного навчання. Таким чином, складна епідеміологічна ситуація стала передумовою впровадження дистанційного навчання в закладах освіти.

Набір дітей до першого класу. Практика Коростишівського НВК “Школа-ліцей” ім. Л.Х.Дарбіняна Коростишівська ТГ

В зв’язку із карантином та згідно листа Міністерства освіти та науки № №1/9-182 від 31 березня «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти» змінено терміни прийому документів та зарахування дітей до першого класу.  Як наслідок, в навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей інформаційних технологій” ім.Л.Х.Дарбіняна прийнято рішення про зміну термінів прийняття заяв про зарахування дітей до першого класу, а також змінено формат проведення публічних заходів. Зазначене стало передумовою впровадження практики.

Налагодження роботи з батьками в умовах карантину. Досвід Коростишівського НВК “Школа-ліцей” ім. Л.Х.Дарбіняна Коростишівська ТГ.

Впровадження карантину вимагало нового підходу до організації навчання. Фактично в короткі проміжки часу потрібно було прийняти чимало важливих управлінських рішень. Одне із них, налагодження комунікації з батьками в період карантину, адже їх роль у забезпечені якості надання освітніх послуг в цей період суттєво зросла.

Робота дошкільних закладів освіти в умовах карантину: Методична підтримка педагогів та розвиток співпраці з батьками. Досвід Коростишівської ОТГ

Опис змісту практики Робота дошкільних закладів освіти в умовах карантину: Методична підтримка педагогів та розвиток співпраці з батьками. Досвід Коростишівської ОТГ Період впровадження практики березень 2020 – квітень 2020 Опис практики Проблема, на вирішення якої спрямована практика Впровадження карантину стало викликом для закладів освіти, зокрема для садочків. Одна з головних проблем що виникла – як …